תגובות אחרונות

  סוגי דיאטות

  סוגי דיאטות, דיאטות נפוצות

  שוק הדיאטות מפותח ומגוון, והוא כולל סוגים שונים של דיאטות, המבוססים על עקרונות שונים.
  יש דיאטות הכוללות תפריט מובנה, בדרך כלל מאוזן, ובו מפורטות הארוחות לאורך היום. כך למשל דיאטה המבוססת על קלוריות או דיאטת נקודות או שומרי משקל.  יש לבחון את כל אפשרויות ההרזיה ולבחור את הדיאטה שמאפשרת לך להתמיד בה זמן רב ככל האפשר ללא מאמץ ניכר.
  יש דיאטות המבוססות על צריכה של מרכיב אחד עיקרי, והן מיועדות בעיקר לטווח קצר, לתחילת הדיאטה, אך לא לטווח הארוך, מאחר והן אינן מאוזנות. כל למשל, דיאטת כרוב, דיאטת מיצי ירקות ופירות, דיאטת כרוב, דיאטת אורז מלא.

  יש דיאטות המבוססות על הימנעות מצריכה של מוצר מסוים כמו פחמימות. למשל דיאטת אטקינס, דיאטת לחם.

  ניתן מספר דוגמאות של דיאטות נפוצות.

  דיאטה, תפריט מאכלים ומשקאות

  הדרך המקובלת והנהוגה ביותר לירידה במשקל היא ' לעשות דיאטה '. בדרך כלל מתכוונים בכך להפחתה של כמויות המזון מחד, ולהוצאת מאכלים מסוימים מהתפריט היומי מאידך. למשל, דיאטת אטקינס או דיאטה דלת פחמימות שבה אוכלים הרבה חלבונים וירקות, אך לא אוכלים כלל סוכרים ופחמימות.

  קיימות אינסוף דיאטות. כל אדם חייב להתאים לעצמו את הדיאטה ההולמת את גופו ובריאותו, כמובן בתיאום עם דיאטנית ורופא.

  שיטת הקלוריות | שיטת הנקודות

  שיטת הקלוריות או שיטת הנקודות או שיטת שומרי משקל הן שיטות נפוצות של דיאטה. כל מאכל ומשקה מקבל ערך קלורי ערך בנקודות. נקבעת לאדם כמות של הקלוריות או כמות נקודות שהוא רשאי לצרוך במהלך כל יום. תפריט יורכב בהתאם לכמות הקלוריות או מספר הנקודות שנקבע. התפריט חייב להיות מאוזן ולהכיל חלבונים, ויטמינים, ירקות ופירות, סיבים תזונתיים, ואף מעט שומנים ופחמימות. התפריט יכול להיות מגוון, והוא תלוי בכמות של אבות המזון מכל סוג אותה מבקשים לצרוך.

  דיאטת אטקינס | דיאטה דלת פחמימות

  דיאטת אטקינס או דיאטה דלת פחמימות היא דיאטה ידועה ונפוצה. תפריט הדיאטה כולל את כל המאכלים למעט פחמימות וסוכרים. פחמימות כוללים לא רק חטיפים וממתקים, אלא גם לחם, תפוחי אדמה, אורז, פסטה, פתיתים ועוד.

  הדיאטה מאפשרת לאכול את שאר אבות המזון כולל חלבונים וגם שומנים, ללא הגבלה. לכאורה, ניתן לאכול חביתה משלוש ביצים מטוגנת בחמאה, קופסת טונה משומרת בשמן, סלט ירקות ברוטב מיונז ועוד. עם זאת, רצוי שלא להגזים בכמות השומנים הכלולה בתפריט הדיאטה, וזאת מסיבות בריאותיות כולל שמירה על לחץ דם ורמת כולסטרול.

  דיאטת לחם

  דיאטת לחם היא דיאטה יחסית קלה ונוחה. מתאימה למי שעובדים במשרד או שאינם רוצים או אינם יכולים לערוך תפריט מורכב הכולל תבשילים דיאטטיים. דיאטה זו כוללת 6 – 8 כריכים מלחם קל ובנוסף ירקות. הכריכים יכולים להיות בשריים ( פסטרמה ) או חלביים ( גבינה לבנה, גבינה צהובה ) או אחרים ( טונה ) ועוד.

  דיאטת מיצי ירקות ופירות

  דיאטת מיצים אף היא אינה מאוזנת ואינה מיועדת לטווח ארוך. דיאטה זו כוללת תפריט המורכב ממיצי ירקות כמו סלק, עגבנייה, מלפפון, בצל, פלפל, גזר ועוד. כמו כן מיצי פירות כמו תפוח, תפוז, לימון, אשכולית, אבטיח, מלון, תות, דובדבנים, רימון, בננות ועוד. יש להיזהר שלא להגזים בכמות של מיצי הפירות אשר מכילה סוכרים רבים.

  דיאטת אורז מלא

  דיאטת אורז מלא כוללת מאכלים שונים מאורז מלא, כולל פריכיות אורז מלא, ואליה ניתן להוסיף עגבניות. הדיאטה אינה מאוזנת ואינה מיועדת לטווח ארוך.

  דיאטת כרוב

  דיאטת כרוב אינה דיאטה בריאה ומאוזנת. דיאטה זו יכולה לשמש, אם בכלל, כפתיחה לתהליך ארוך של ירידה במשקל. הדיאטה כרוכה בהכנת סיר מרק גדול המורכב מכרוב המכיל 27 קלוריות בלבד ל -100 גרם. ניתן להוסיף ירקות שאינם פחמימות כמו בצל, קישוא, כרובית, פטרוזיליה, שורש, סלרי, גזר ועוד. אין להאריך בדיאטה זו משום שאינה מאוזנת וכן חסרים בה אבות מזון עיקריים וחשובים כולל חלבונים, שומנים, פחמימות וויטמינים.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *