תגובות אחרונות

  כוח רצון לדיאטה

  כח רצון
  למרות המילים הרבות שנכתבו בתחום ההרזיה, דיאטות, הפחתת משקל וחרף שיטות הדיאטות השונות המוצעות כיום , הרי שבסופו של דבר, אחד הפרמטרים החשובים ביותר, אם לא החשוב מכל, הינו כח הרצון. ההבדל בין הצלחת דיאטה אחת לכישלון דיאטה אחרת נעוץ בשאלה אם מי שמבצע את הדיאטה, אכן מעוניין, באמת ובתמים, לרזות ולשמור על התוצאות לאורך זמן או שמדובר בדחף נקודתי שאין מאחוריו רצון אמיתי לשינוי משמעותי. גם אם אינכם משוכנעים במאת האחוזים שאתם רוצים לעשות את המאמץ הדרוש, אין זה אומר שכדאי לוותר על התוכנית לרזות במשקל, במיוחד אם אתם סובלים מעודף משקל משמעותי או השמנה שעלולה לפגוע בבריאותכם, אך חשוב להבין, שמוצלחת ככל שתהיה דיאטה או תוכנית הרזיה, אין היא יכולה לגרום למי שלא רוצה לרדת במשקל, לרזות ולשנות את אורח חייו כך שיוכל להינות מהתוצאות גם לאחר תום הדיאטה.
  איך אפשר להגיע לרמה כזו של כח רצון שתספיק לצורך עמידה בתוכנית דיאטה שתגרום שינוי אמיתי ? המפתח לכח הרצון טמון בכל אחד ואחד מאיתנו, ברמות שונות והדבר משתנה גם מנושא לנושא. בדך כלל, כאשר משהו חשוב לנו במיוחד, אנחנו מוכנים לעשות את "הצעד הנוסף" ולהתאמץ בשבילו במיוחד, למרות שגם כאן יהיו הבדלים בין אדם לאדם. אחד יהיה מוכן לתת מעצמו 100% בשביל מטרה שחשובה לו במיוחד ומישהו אחר יהיה מוכן לתת 120% למטרה בעלת חשיבות דומה. אך כאמור, צריך להגיע ל state of mind כזה, בו תהיו משוכנעים שהירידה במשקל חשובה מספיק כדי שתצליחו בדיאטה.
  וכדי שמשהו יהיה חשוב מספיק – צריך להבין את היתרונות וה"רווח" שייצא לכם מזה – ובדרך כלל היתרונות רבים. קודם כל, השמנה היא לא רק בעיה אסטטית, אלא בעיקר, בעיה בריאותית. עודף משקל ובמיוחד עודף משקל משמעותי, הוא גורם סיכון ידוע למחלות שונות ובהן למשל מחלות לב וסכרת. לפעמים אנשים אינם מודעים לסבל לו יפתחו מחלות כתוצאה מעודף משקל, ולכן כדאי ללמוד את הנושא ולהבין עד כמה מסוכנת ההשמנה, ולמה באמת כדי למנוע את הסיכונים הללו, לפני שיהיה מאוחר יותר.
  היבט נוסף הוא כמובן ההיבט החברתי. עודף משקל גורם לא אחת לפגיעה בבטחון עצמי ולפגיעה בבהקשרים חברתיים. אנשים בעלי עודף משקל סובלים לא אחת מדחיה חברתית ומקושי במציאת זוגיות. כך, הפחתת משקל מתונה ומפוקחת, והתאמת המשקל למדדים המתאימים, עשויים לשפר בעיות אלו, ולעתים במידה ניכרת.
  מעבר להכרת הגורמים החשובים בהרזיה, ניתן לחזק את כח הרצון בדרכים נוספות – כך לשל מומלץ לערב במאמצים שלכם גם את הפשחה והקרובים, על מנת שיהיו מודעים ויעזרו לכם להתגבר ברגעי משבר ; מומלץ להרחיק מקרבתכם ולצמצם קניות של מוצרי מזון שיפריעו לדיאטה ועוד.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *