תגובות אחרונות

  שיטת דיאטה -דיא

  שיטת דיא לירידה במשקל

  דיאטה היא אחת הפעולות החשובות ביותר לביצוע על מנת שמירה על הבריאות.
  לא רק הדיאטה חשובה- אלא גם התעמלות מתונה, שינה תקינה ואורח חיים נכון.
  אנשים רבים שומעים את המילה התעמלות ומיד מחפשים תירוצים להמנע מכך. התעמלות אינה בהכרח ריצה סביב בית הספר כמו בכיתה ט. התעמלות יכולה להיות פעילות ספורטיבית מתונה ויעילה כמו הליכה, משחק כדורגל, קניות בסופר, עלייה במדרגות ועוד.
  שינה תקינה אינה בהכרח 7-8 שעות שינה בלילה, אלא יכולה להיות גם פחות במידה ורגילים לישון מעט שעות כדרך של שיגרה.
  מי שישן רק 4 שעות בלילה סביר שלא יעבור לשיטת שינה של 7 שעות מדי לילה, אולם 5-6 בשלב ראשון הינן שיפור משמעותי לעומת קודם.
  כיום ישנן שיטות דיאטה שונות ומשונות אולם תמיד עדיף להצמד לדיאטה מתונה וקלה אשר ניתן לבצע אותה לאורך זמן.
  לאחרונה הופיעה דיאטה חדשה התומכת בכך ונקראת: שיטת דיא לירידה במשקל.
  שיטת דיא היא שיטת דיאטה משולבת המבוססת ניטור, בקרה ושיפור ועיקרה הוא דיאטה קלה ככל האפשר ושינוי של 5 פעולות פשוטות או מרכיבי מזון בכל פעם וביקורת על התוצאה. בהתאם לערך המצטבר של הירידה במשקל ושל השיפור בנתוני BMI מקבלים החלטה נוספת לגבי 5 הפעולות או מרכיבי התזונה שאותם יש לשנות.
  כאשר אין השפעה ממשית או שינוי במשקל, מבצעים הערכה מחודשת ומעדכנים את הפרמטרים.
  אם לדוגמא פרמטר אחד הינו הליכה של 20 דקות מדי ערב, ובאופן מעשי רואים שבשיטת דיא לירידה במשקל אין אפשרות מעשית להתמיד בפעילות זו, יש לחפש תחליף אחר שיעזור לדיאטה.
  שיטת דיא לירידה במשקל בנויה על פעילות ממושכת טווח ולכן מטרת שיטה זו הינה למצוא את מינימום השינויים הנדרשים כדי לקבל מקסימום תזונה בריאה וירידה במשקל ללא מאמץ מיוחד, אך ללא דיאטה מהירה או דיאטה קיצונית.
  בזכות פרמטרים רבים מאוד המאפשרים ירידה במשקל, ניתן להתאים בכל פעם 5 שונים וספציפיים מאוד, לחזק את המועילים לשמירה על משקל תקין, לוותר על פרמטרים שוליים או כאלו הדורשים מאמץ חריג לעומת תוצאה סמלית, ולהמשיך עד למציאת דרך חיים בריאה ונכונה יותר אשר אפשר להתמיד בה לאורך זמן. באופן מעשי אנו מגלים שבכל תהליך דיאטה יש מוטיבציה התחלתית גבוהה אשר הולכת ודועכת עם התקדמות הדיאטה. שיטת דיא מאמינה בתהליך ארוך טווח ובהתמקדום בפרמטרים מעטים לשיפור, תוך אמונה שלאחר שיפור פרמטר מסוים יהיה קל יותר להתמיד, ואפילו באופן חלקי, בשמירה על העקרונות הבסיסיים החשובים בדיאטה מתונה.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *