תגובות אחרונות

  דיאטה

  הגעת לאתר "דיאטה-קלה" www.diets.org.il אשר אסף וכתב עבורך עשרות עצות לדיאטה, הצעות להרזיה קלה, המלצות לשיטות דיאטה, רעיונות לתזונה נכונה ובריאות.
  מדוע חשוב לשמור על תזונה נכונה ודיאטה?
  דיאטה ושמירה על הבריאות היא לא רק סיסמא מעיקה של מבוגרים ממך. עודף משקל, שומן מיותר או תזונה לא מאוזנת מזיקים לבריאותך. רבים מאמינים שלהם לא יקרה שום דבר, אומרים לעצמם שזה 'לא קשור אלי', 'זה לא צריך לעניין אותי' וכד'. רק אם אדם מקבל חס וחלילה התקף לב, שבץ או מחלה אחרת, הוא מבין לפתע את הטעות שעשה עד היום ואת הנזק הבריאותי שגרם לעצמו במהלך השנים.

  הקדם את המאוחר! שמור על בריאותך!
  גוף האדם מושפע מתזונה לקויה, מתח אישי ואורח חיים לא נכון. התעלמות מסימני אזהרה עלולה לגרום במוקדם או מאוחר להתפרצות פתאומית של מחלה כלשהי. אם כן מדוע לחכות עד שיהיה מאוחר מדי? מדוע להמתין עד להופעת מחלה, פגיעה בכלי הדם או השמנה מופרזת שקשה להתמודד איתה? דבר זה קורה יום יום לאלפי אנשים, האם תרצה להיות הבא בתור? סטטיסטית, הסיכוי של אדם הסובל מעודף משקל להאריך ימים נמוך מאשר סיכוייו של אדם אשר שומר על תזונה נכונה ובריאה. התוצאה ברורה לעין, יש זקנים מעטים בלבד הסובלים מעודף משקל קיצוני. אינך יכול להרשות לעצמך להגיע למצב של פגיעה בבריאותך ואינך יכול להתעלם מהעובדה הברורה: עודף משקל מהווה סכנה בריאותית עתידית לאורך זמן. בגיל מבוגר אין לנו הזדמנות לחזור אחורה ולשפר את בריאותנו. כאשר הגוף נפגע זה עלול להיות מאוחר מדי. ההזדמנות האמתית שלנו היא כאן ועכשיו, ברגע זה. זה הזמן לשמור על בריאותנו ולא לזלזל בכך, הדבר אינו דורש עודף מאמץ אלא שינוי מחשבתי קל והרגלים נכונים יותר.

  איך יורדים במשקל ושומרים על התמדה בלי להשתגע?
  עשה! אל תמתין למחר! הפעולה הראשונה אותה יש לעשות היא ההבנה הבסיסית שיש לעשות דבר מה, ואסור להשאר במצב הקיים הנוכחי. גם שיפור חלקי במצב התזונתי עשוי להועיל לך ולהאריך את החיים. מספיק שתעצור את עליית המשקל כדי לשפר את מצבך. לא תמיד חייבים לרדת כך וכך ק"ג בזמן מסוים, אלא המגמה של הפסקת ההשמנה, שיפור התזונה ורצוי ירידה במשקל, היא מה שתשמור על בריאותך. לא תמיד ניתן לעשות דיאטה מלאה בה מגיעים למשקל תקין תוך כדי שמירה על פעילות ספורטיבית ותזונה נאותה. אולם הפתרון החלקי לכך הינו מחויב המציאות ובלתי נמנע, שיפור בתזונה, ירידה כלשהי במשקל, עצירת ההשמנה, הפחתה מסוימת בצבירת השומן, שיפור כלשהו בסיבולת לב ריאה וכל שינוי כיוון הקשור להשמנה בלתי בריאה. גם פתרון חלקי ולא מושלם חשוב מאוד ועדיף אלפי מונים על פני התעלמות והשמנה ממושכת לאורך השנים עד כדי פגיעה בריאותית.

  בדוק את מצבך והיוועץ בבעל מקצוע בתחום הדיאטה: דיאטנית, דיאטן או רופא.
  בדוק את עצמך, כמה מצבך גרוע, כמה משקלך גבוה מהמומלץ. השתמש בטבלת BMI וברר לאן אתה אמור להגיע. אם אתה בעודף משקל קיצוני יתכן שדיאטה מתונה לא תוכל להועיל לך ותיאלץ לנקוט באמצעים חריפים יותר. אם אתה נמצא בהשמנת יתר סבירה, יתכן מאוד שדיאטה מתונה יכולה להועיל לך ולשמור על בריאותך לאורך זמן. אל תתמודד עם המצב לבד! לשם כך יש מומחים בתחום אשר יעזרו לך לשנות את קו המחשבה, להתגבר על האכילה האובססיבית ולשמור על משקל תקין לאורך זמן.
  מתקשה להתמיד? קרא על מוטיבציה לדיאטה וראה עצות לדיאטה. מחפש מה לאכול? קרא על תפריטי דיאטה.

  לא כל כך קשה להוריד במשקל
  באתר תוכל למצוא עצות רבות ונוספות לפעולות פשוטות ויעילות בירידה במשקל.

   

  • עשה קצת ספורט- כל פעילות גופנית תהיה טובה, אפילו ירידה ועלייה במדרגות, סחיבת סלים, הרמת משאות, משחק כדורסל, כל דבר!
  • אל תקנה מאכלים ומשקאות עם ערך קלורי גבוה.
  • הקף עצמך בתחליפים בעלי ערך קלורי נמוך יחסית.
  • הגדל את הארוחות באמצעות מרכיבים לא משמינים ככל האפשר.
  • שתה המון- אבל משקאות ללא קלוריות רבות, סודה, מים, תה וכל דבר שממלא את הבטן.
  • למד, בדוק את הנושא והיוועץ במומחים שיתאימו לך תוכנית אישית בהתאם ליכולתך ואורח החיים הספציפי.
  • בצע אפילו חלק מהמלצות המומחים.
  • התעקש על כך שבסביבך, חברים, מכרים, משפחה, לא יציעו לך שאריות, לא יעודדו אותך לאכול כאשר אינך באמת רעב או צריך את זה וישתפו פעולה במידה המקסימלית.

  אל תאמר: מחר אתחיל בדיאטה!
  אמור לעצמך: מעכשיו אוכל דברים פחות משמינים, אזלול פחות, אקפיד יותר, לא אוכל סתם כשאיני רעב, אעשה שינוים קלים אך משמעותיים ואקח את עצמי בידיים. אל תהיה מוטרד ואל תלחץ, עדיין ניתן לאכול בצורה כמעט חופשית, שינויים קטנים יכולים לעשות הבדל גדול. קרא את ההמלצות באתר זה, למד את הנושא ושמור על בריאותך. זו הדרך הנכונה!

  מחקר על סוג הדיאטה הטוב ביותר
  מחקר שנעשה לאחרונה מצביע על עובדה מענינת לגבי סוג הדיאטה. לפי המחקר אין חשיבות רבה לסוג הדיאטה ולהרכב התפריט, אלא רוב החשיבות הוא להפחתה בסך הכל הכללי של כמות הקלוריות הנצרכות. זאת אומרת שלפי המחקר כל דיאטה מכל סוג יכולה לתת תוצאות טובות ולעזור בהפחתת משקל, כל עוד תהיה הפחתה מעשית בכמות המזון בתפריט היומי.
  המחקר מסייג את המסקנות ומראה שבדיאטות קיצוניות אמנם יש ירידה במשקל, אך עלולה להיות עלייה ברמת הסוכר, אחוז השומנים בדם או חוסר במרכיבים מסוימים החיוניים לגוף.

  השימוש בתרופת הרזיה אקומפליה הופסק
  תרופות שונות לדיאטה, גם תרופות מרשם הניתנות על ידי רופא או פסיכיאטר, עשויות לעזור בהרזיה, להפחית בתיאבון ולהועיל מאוד בדיאטה, אולם לעיתים מתברר לאחר תקופה מסוימת, שקיימות תופעות לוואי לא רצויות לתרופת ההרזיה. במקרים רבים מדובר בתופעות שליליות ושוליות, אולם יצרני התרופה מחויבים להסיר את תרופת ההרזיה מהמדפים. כך היה עם כדורי ההרזיה אקומפליה שירדה מהמדפים בסוף שנת 2008.

  דיאטה: לאכול פחות וגם לשרוף קלוריות
  המשותף לכל הדיאטות הוא הוצאת קלוריות גבוהה יותר מכמות הקלוריות הנצרכת. יש לשים לב שירידה במשקל והרזייה תלויים מאוד בשריפת קלוריות, כך שדיאטה מומלצת ובריאה אינה קשורה רק לערכים תזונתיים של סוגי אוכל או תפריטי דיאטה שונים (שמסכמים קלוריות לפי מחשבון קלוריות או דרך סיכום ערך תזונתי ) אלא מושפעת מאוד מספורט, התעמלות וכל הוצאת אנרגיה.
  שיטת חישוב ערך הדיאטות דומה פחות או יותר במתכוני דיאטה שונים. לעיתים מחשבים את ערך הקלורי של האוכל לפי טבלת ערכים קלוריים לכל מוצר ומוצר, ולעיתים לפי נקודות המשקללות גם את שומן האוכל וערכו התזונתי.

  כדאי להיוועץ בדיאטן או דיאטנית
  כדי לבצע דיאטה בריאה ומוצלחת יש להיוועץ בבעל מקצוע, אשר יתאים את הדיאטה הנכונה עבורך ועבור אורח החיים המסוים שלך! רצ"ב אתר דיאטה עם מידע בנושא. בעל מקצוע בתחום יתן את המידע הספציפי וימליץ עבורך על הדרך הנכונה ביותר לרדת המשקל תוך התחשבות בצרכים האישיים והספציפיים לכל מטופל. קופות חולים מאפשרות רצף מפגשים עם דיאטניות של הקופה כאשר BMI מעל רמה מסוימת. היוועץ ברופא המשפחה שלך.

  דיאטה | סקירה כללית על סוגי דיאטות
  מנסה לרדת במשקל? מחפש דיאטה קלה ?
  מוריד ומעלה במשקלך ללא הרף? נואשת כבר משיטות דיאטה קשוחות שמבטיחות ולא מקימות? אולי קפצת גבוה מדי.
  אתר זה עוסק בנושאי דיאטה וסוגי דיאטות שונות, נותן עצות מעשיות, טיפים ודוגמאות של תפריטי דיאטה למבוגרים, דיאטה לילדים, ומפרט על מגוון דיאטות.
  באתר יש מגוון עצות יעילות ומעשיות שיעזרו לדיאטה קלה ומתונה. העצות באתר יעילות יחד עם דיאטה מכל סוג, ועשויות לשפר ולקדם את היכולת לרדת במשקל ולהשאר רזה באופן יחסי.

  ירידת משקל מהירה
  השיטות השונות המאפשרות ירידה מהירה במשקל מבוססות בדרך כלל דרך דיאטה קיצונית, מהירה וחריפה. הדיאטות המוכרות ביותר הן: דיאטת אטקינס, דיאטת חרמון, דיאטת מרק כרוב (או דיאטה אחרת המתבססת על מרכיב עיקרי אחד) דיאטת סאות ביץ, דיאטת סקרסדייל ודיאטות נוספות.
  המשותף להן הוא התפריט הקבוע והברור אשר קשה לביצוע אולם מאפשר ירידה מהירה במשקל בזמן קצר, לא בהכרח עם שמירה על בריאות ותזונה נכונה. מעצם טיבן הן קשות לביצוע לטווח הארוך.

  דיאטות קיצוניות- האם מומלצות?
  ישנם סוגי דיאטות רבים מאוד, שונים ומשונים. חלק מהדיאטות נחשבות לפחות בריאות מאחרות מכיוון שאינן מאפשרות תזונה נכונה ויש להזהר לפני ביצוען. היתרון כאמור בדיאטות מסוג זה הוא האפשרות של ירידה מהירה יותר במשקל, אולם זאת על חשבון בריאות תקינה ותזונה נכונה. הדבר מאפיין כל דיאטה מהירה וחריפה, להן קוראים בשמות שונים ומשונים המסמךים על טיבן: למשל דיאטת כאסח, דיאטה 1200 קלוריות, דיאטת רצח, דיאטת בזק ועוד. כל אלו הן דיאטות שונות ומהירות אשר מיועדות לקבל תוצאה מיידית ללא התחשבות בתוצאות לטווח הארוך. הן יעילות כדי להתחיל בדיאטה, לקבל מוטיבציה ולעבור מכשול ראשוני של ירידה במשקל, אולם דיאטות כסאח אינן טובות כדרך חיים.
  יש לציין שדיאטות שונות שנויות במחלוקת האם הן יעילות, מזיקות, מעשיות או בריאות לטווח הארוך והקצר.
  כנראה שהתשובה נמצאת אי שם באמצע, וקשורה באופן הדוק גם למבצע הדיאטה, להרגלי החיים האישיים שלו, לכושר הגופני ולמצבו הבריאותי. ברור שתזונה לא מאוזנת לטווח הארוך עלולה להזיק לבריאות באופן כללי.

  תמיכה חברתית לדיאטה
  ניתן ומומלץ להעזר בגופים, יועצים, מאמנים אישיים וחברות שונות העוסקים במוצרי דיאטה ובשיטות מוטיבציה לדיאטה. ההשתייכות לקבוצת תמיכה חזקה ומגובשת מאפשרת עזרה בהתמדה ושיפור יעילות הדיאטה, למשל בקבוצת שומרי משקל, שיטת הרבלייף לירידה במשקל ועוד.

  דיאטה לא תמיד מיועדת להרזייה
  במקרים רבים עושים דיאטה למטרת שיפור הבריאות או לשם טיפולים שונים ולא רק למטרת הרזייה, כמו במקרים של דיאטת השמנה לבעלי משקל נמוך במיוחד, דיאטת כולסטרול (למרות שהמזון אותו אנו אוכלים הינו רק חלק קטן מהגורם לכולסטרול בדם), ואפילו דיאטת ניקוי הגוף על ידי שתיית מיצי ירקות בכמות רבה לאורך זמן בשילוב טיהור הגוף על ידי חוקנים.
  סיבות נוספות לדיאטה הן דיאטה לחולי סכרת אשר צריכים להקפיד על תזונה מופחתת סוכרים, דיאטה לבעלי רגישויות למרכיבים שונים, G6PD, ציליאק וכדומה.
  דיאטה נפוצה הינה דיאטה לאחר לידה לחזרה למימדים הטבעיים, אולם תקופה זו קשה ודורשת טיפול בתינוק, גם בשעות הלילה, כך שאין פלא שנשים רבות עולות במשקל אחרי ההריון.

  הדיאטה המושלמת- יש דיאטה כזו?
  כולם מחפשים מתכונים טובים ויעילים עבור דיאטה, כך שיוכלו לבצע את הדיאטה בקלות ללא מאמץ מיוחד, להמשיך לאכול ולהרגיש שהם בדיאטה ללא דיאטה. אולם מציאת התפריט האידיאלי לדיאטה הקלה, המתונה והיעילה הינו משימה כמעט בלתי אפשרית. מתברר שאין דיאטה מושלמת.
  הבעיות העיקריות בביצוע דיאטה הן קושי בהתמדה, חוסר כוח הרצון, החשק לאכול דבר מה גם כאשר לא רעבים ועוד. בעייה נפוצה היא הזמינות של מאכלי מזון משמינים, האכילה גם כאשר לא רעבים, הערך הקלורי הגבוה של המוצרים הטעימים דווקא, בלבול בין תחושת צמא לרעב והוצאה לא מספקת של אנרגיה לעומת הכנסת אנרגיה.
  מה הדיאטה הטובה לי?
  כדי לבחור לעצמך דיאטה או תזונה מתאימה, היוועץ במכרים או בעלי נסיון בתחום.
  שאל על סוגי דיאטה שונים, בדוק וברר. כדאי לזכור שדיאטה נכונה מתאפיינת בשימוש מושכל ומדוד במרכיבי המזון השונים, ולכן כדאי לבדוק ולעקוב אחר הירידה במשקל או העלייה במשקל, בצורת האכילה, בהרגלי האכילה ובכל ההתנהלות הקשורה לכך.
  ניתן לעקוב אחר כל אלו באמצעות מחשבון דיאטה, אכילת מוצרי דיאטה עם ערך קלורי מוגדר או יעוץ אישי ממומחים בתחום. אל תאכל מאכלים שונים ללא ידיעת ערכם התזונתי.
  מכיוון שלא כל אחד יודע איך עושים דיאטה, ובוודאי שלא כל אחד יודע איך לעשות אותה בצורה נכונה, מומלץ מאוד להיוועץ בעצה של דיאטן (דיאטנית קלינית) בקבוצות כמו שומרי משקל, לברר ולקרוא בפורום דיאטה, פרסומי משרד הבריאות, מידע המגיע דרך קופות החולים (קיים במכבי שרותי בריאות, קופת חולים מאוחדת וכללית) לקרוא על דיאטה און ליין ולקבל מידע ממומחים בנושא השמנה ועודף משקל. המידע בנושאי דיאטה זמין מאוד וקל להבנה ומספיק שעושים רק חלק מהפעולות המומלצות כדי להתחיל ולרדת במשקל. דרך המלך לירידה במשקל היא מעט ספורט, אכילה מבוקרת, הוצאת אנרגיה ויעוץ מקצועי. קשה פי כמה לרדת במשקל ללא יעוץ אישי לגבי דיאטה ותזונה.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *