תגובות אחרונות

  דיאטה בהתאמה אישית

  דיאטה – התאמה אישית
  הרבה דיאטות (לאו דווקא דיאטות כאסח), עוברות מפה לאוזן. לעתים רואים חבר או חברה שהצליחו לרדת במשקל באופן משמעותי, ומיד מתעניינים באיזו דיאטה בחרו, ומה היתה השיטה שעזרה להם להפחית משקל. אמנם, לעתים, דיאטה שעזרה לאדם אחד לרזות יכולה להיות הבחירה הנכונה גם עבורכם, אך חשוב לזכור שלא כל דיאטה שמתאימה לאדם אחד, תהיה מתאימה לאדם אחר. לא כל דיאטה, שנחשבת דיאטה קלה עבור אחד, תהיה בהכרח דיאטה קלה לאחר. מה שחשוב הוא שתוכנית הפחתת המשל תהיה מותאמת למי שמתכוון לבצע אותה – מי שמסוגל לשלב יותר פעילות ספורטיבית בתוכנית הירידה במשקל צריך להביא זאת בחשבון בזמן התכנון ; מי שאוהב מתוקים ואינו מסוגל לוותר על מעט מתוק, צריך לזכור זאת בעת בחירת הדיאטה המתאימה עבורו ; כדאי שא להתפתות לדיאטה שבנוי על מרכיבים שאינם אוהבים כלל וכיו"ב. בהתאם, עליכם להבטיח שההעדפות שלכם, הצרכים והיכולות שלכם יקבלו ביטוי שתכנית הפחתת המשקל. והכוונה היא בעיקר לשלושה מרכיבים עיקריים : סוגי מזון שמרכיבים את תפריט הדיאטה, קצב מתוכנן לירידה במשקל, כמות פעילות גופנית וסוגי הפעילות הגופנית המהווים חלק מתוכנית הפחתת המשקל.
  עם זאת, למרות שהדיאטה האידיאלית במקרים רבים הינה דיאטה ש"תפור לפי המידות" של האדם, הרי שאין לשלול על הסף גם דיאטות אחרות, משום שלא תמיד ניתן לדעת בוודאות מה ההעדפות המדויייקות שלכם ומה הגיוני ואפשרי מבחינת היכולות שלכם במסגרת ההרזיה. רבים חושבים לעתים שהם מעדיפים דיאטה קצה יחסית (כדי לסיים עם זה כמה שיותר מהר), על פני תוכנית הרזיה שנמשכת תקופה ממושכת, אך למעשה כאשר הם מתחילים דיאטה הם מגלים לעתים כי דווקא תוכנית ארוכה יותר, מתאימה לצרכים שלהם וליכולותיהם בפועל.
  על כל פנים, אם החלטתם לנסות ולבנות דיאטה שמותאמת עבורכם באופן אישי, אחת הדרכים הנפוצות להשיג התאמה מקסימלית הינה בדרך של היוועצות באיש מקצוע, לרוב באמצעות דיאטנים או מומחים אחרים בתחום התזונה. דיאטנים בעלי נסיון הינם בעלי היכרות וידע נרחב בתחום המזון, ובאפשרותם להציע לכם שילובים מתאימים ונכונים של מזונות, שבהרבה מקרים כלל לא העלתם על דעתכם. יתרון מרכזי נוסף הוא כמובן היתרון הבריאות, שכן דיאטנית תוודא כי תפריט הדיאטה והקצב המתוכנן להרזיה, אינם באים על חשבון הבריאות והצרכים התזונתיים.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *