תגובות אחרונות

  דיאטה קלה

  דיאטה קלה
  האם יש דבר כזה דיאטה קלה ? אולי מפליא לשמוע, אבל בהרבה מקרים, התשובה חיובית. דיאטה קלה היא פשוט דיאטה שלא גורמת סבל ומאפשרת ירידה במשקל בצורה בריאה ונכונה. קשה לומר שדיאטה היא כיף גדול או הנאה, אך גם בלי שהמשימה הזו תהיה הנאה צרופה, אפשר להפוך אותה לקלה יחסית. אך חוץ מסיסמאות, מה זה אומר?
  1.כדי שדיאטה תהיה קלה לביצוע, חשוב שהיא תותאם אישית. והכוונה שתפריט דיאטה שמתאים למישהו אחד, עשוי שלא להתאים לאדם אחר. צריך לבחור מזונות טעימים אך מצד שני מאוזנים מבחינת קלוריות ומבחינת מרכיבי מזון אחרים, מזונות שתוכלו "לחיות" איתם לתקופה ממשוכת ולא למספר ימים בלבד.
  אסור לקבוע יעדים לא הגיוניים בזמנים בלתי סבירים. יעדים לא הגיוניים מובילים מהר מאוד לאי הצלחה ולאכזבה, שמובילה במקרים רבים, תוך זמן קצר, לכישלון והפסקת תוכנית הפחתת המשקל. ירידה במשקל צריכה להתבצע בצורה מאוזנת ומתונה, ואין לצפות לקסמים והפתעות. בהקשר זה ראוי לציין, כי חשוב לקחת בערבון מוגבל ולהתייחס בחשדנות רבה לדיאטות כאסח למיניהן המבטיחות ירידה של קילוגרמים רבים תוך זמן קצר במיוחד – זיכרו כי מה שנמע טוב מדי מתברר במקרים רבים כאשליה או הבטחת שווא.
  יש לשאוף לכך שתוכנית הפחתת המשקל לא תהפוך את השגרה היומיומית לה אתם מורגלים, ולא תחייב אתכם לבצע ויתורים גדולים מדי, גם מבחינת מאמץ (למשל פעילות ספורט) וגם מבחינת מרכיבי המזון.
  כדי שניתן יהיה לבנות תפריט דיאטה מגוון ועשיר יחסית, שהופך את הדיאטה לקלה יחסית לביצוע, במיוחד בהשוואה לדיאטות המורכבות מכמות קלוריות יומית מצומצמת, חשוב לשלב במידה כזו או אחרת פעילות גופנית. פעילות גופנית מאפשרת שריפת קלוריות, מוגברת, מה שבמקרים רבים מאפשר “לפנות מקום" לקלוריות אחרות. יחד עם זאת, פעילות גופנית, הנחשבת חיונית וחשובה למדי בביצוע דיאטה, לא צריכה להיות בהכרח משהו בלתי אפשרי. גם הליכה של עשרים שלושים דקות ביום, רכיבה על אופניים למקומות קרובים או עליה ברגל של כמה קומות – יכולים להיות התחלה טובה.
  במקרים מתאימים, במיוחד כאשר עודף המשקל הינו משמעותי, ניתן להיוועץ ברופא ולשקול עימו שילוב של תרופות הרזיה או כדורי הרזיה. ישנן תרופות שמוצעות כיום בעיקר לבעלי עודף משקל משמעותי (BMI הגדול מ – 30) שנמצאו כיעילות במחקרים שונים. למרות שכדורי הרזיה אינם תכשירי קסם, ועשויים לפעול באופן שונה על כל אדם, הרי שבמקרים רבים הם עשויים לסייע ולהקל בצורה משמעותית על תהליך הירידה במשקל.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *