תגובות אחרונות

  התקף אכילה

  אחד הקשיים הגדולים בדיאטה הוא התקף אכילה לא מבוקר

  בהתקף אכילה אנו אוכלים מזון משמין בכמות רבה וללא כל התחשבות בדיאטה. קשה מאוד להתגבר על כך ולהמנע מהזלילה הגדולה. במקרים רבים הדבר קורה בשעות הערב המאוחרות כאשר אנו עייפים, מתקשים לשלוט על הדיאטה, מרגישים שמגיע לנו וזו זכותנו לאכול או אוכלים כפיצוי רגשי על משהו אחר. אני מוצא את עצמי עומד מול הארון בשעה 3 לפנות בוקר ואוכל חבילת שוקולד שלמה 560 קלוריות, ועוד חטיף שוקולד 200 קלוריות ועוד ועוד. כל הדיאטה שעשיתי במהלך היום ירדה לטמיון בחמש דקות של חסד..

  מה עושים במקרה כזה בו אנו מוצאים את עצמנו אוכלים ללא בקרה וללא חשבון?

  לומדים את תבנית ההתנהגות שלנו, מתי זה קורה, מה גורם לנו לעשות את זה ומה אנחנו אוכלים באופן מעשי. כעת מטפלים בכל גורם וגורם באופן ספציפי ויוצרים עבורנו קשיים פיסיים בדרך לאכילה הלא מבוקרת.

  הזמן שבו אנו אוכלים בלי חשבון

  מתי אנחנו אוכלים ללא חשבון? מתי אנו מוצאים עצמנו זוללים קוביות שוקולד אחת אחרי השניה עד חיסול כל החבילה? קשה להמנע מהזלילה הבלתי מבוקרת הזו, אבל קל יותר להמנע מהגעה למצב מעין זה. אם יש זמן קבוע בו אנחנו הורסים את הדיאטה ללא כל בקרה, אפשר לעשות כל מאמץ ולדלק על השעה המסוימת בלוח הזמנים היומי. אוכלים בלילה? כדאי לישון מוקדם יותר! השינה בריאה וחוסר בשינה הוכח כגורם להשמנה. אוכלים בפרסומות? או אולי בזמן שהמחשב עולה? כדאי להיות מודעים לכך ולשלוט בצורך לאכול משהו כפתרון להעברת הזמן!

  מעלימים מהבית מוצרים בעייתיים ומשמינים

  הימצאות של פיתויים משמינים בבית היא מכה ניצחת לכל דיאטה מבוקרת, והופכת את הדיאטה למשימה בלתי אפשרית. רוצה להתמיד בדיאטה? הוצא מהבית מוצרים משמינים, טעימים ועתירי קלוריות. אוהב ביסלי? אל תקנה את המוצר הזה. שוקולד? רק מריר באריזות קטנות ובטעם שאינך אוהב. מכור על חלבה? לעולם אל תקנה אריזת חלבה שמכילה אלפי קלוריות, קנה רק אריזות קטנות ובודדות של חלבה, ורצוי לא מהסוג המובחר ביותר. שאר דיירי הבית יצטרכו להתחשב בך ולנקוט בדרך דומה.
  אל תהסס לזרוק אוכל מיותר, עדיף לזרוק משהו מאשר לאכול אותו סתם ולפגוע בבריאות הגוף!

  הורסים את החשק למוצר משמין מסוים

  מתקשים לעמוד בפיתוי, קונים בכל זאת משהו משמין או לא מקבלים שיתוף פעולה של שאר בני המשפחה?
  אם יש מוצר מסוים שמשבש את כל הדיאטה והורס כל נסיון של תזונה נכונה, ניתן לגרום לאסוציאציה שלילית בקשר למוצר זה
  נסה לקשר אותו על ידי אסוציאציות למשהו שאינך אוהב או שחוחה אותך. כדאי לעשות זאת בליווי מומחה בתחום.

  מוסיפים תחליפים זמינים ולא משמינים – ובכמות רבה

  הוסף מבחר רב ככל האפשר של תחליפים לא משמינים, והקף עצמך בהם. חסום את הדרך למזון משמין על ידי תחליפים פחותי קלוריות. כמעט לכל מוצר קיים תחליף ראוי מופחת קלוריות. גם אם מדובר באחוזים ספורים של הפחתת שומן, כדאי להשתמש בתחליף. במשך זמן יהיה יתרון וערך מוסף לשימוש בתחליפים פחותי קלוריות והיעילות של הדיאטה תגבר.

  אל תוותר לעולם, גם אם זה מגוחך

  גם אם שברתם את הדיאטה במתקפת זלילה חסרת מעצורים, עדיין אין להתיאש ולהחליט שהדיאטה יצאה משליטה. מיד אחרי הזלילה הגדולה צריך להמשיך כרגיל, עם אכילה מתונה ומבוקרת ועם מוצרי מזון דלי שומן, ולא לאמר לעצמך שכעת לאחר שזללת אין יותר ערך לדיאטה. גם אם זה נראה לא בפרופורציה, צריך להמשיך בתזונה נכונה, למרות שלפני מספר דקות צרכתם כמות קלוריות מופרזת.

  הכן לעצמך מכתב דיאטה

  וכתוב בו מספר דברים אישיים ממך אליך. אפילו אם זה נראה לך טפשי למדי זה יכול להועיל במצב זה!
  פותח וסוגר את הארון ללא הרף? כתוב לעצמך כמה מילים והנח אותם בתוך הארון.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *