תגובות אחרונות

  תרופות הרזייה

  תרופות הרזייה: האם פתרון להרזייה?
  במשך עשרות שנים אנשים רבים משתמשים בתרופות שונות עבור דיאטה וירידה במשקל. התרופות משפיעות על רמת כימיקלים שונים במוח, כמו סרטונין ובכך יוצרות תחושה מדומה שהקיבה מלאה ואין צורך לאכול יותר.
  תרופות אחרות פועלות דרך שינוי המטבוליקה של הגוף, גורמות להפחתת ספיגה של שומנים, סוכרים ופחמימות, או מאפשרות יותר הוצאת אנרגיה ופירוק חומרים באופן טבעי ולא טבעי.
  תרופות מכל סוג עלולות להשפיע על לחץ דם, בריאות כללית וחילוף החומרים התקין של הגוף ולכן יש לקחת אותן בצורה מושכלת והגיונית.
  היינו רוצים להאמין שהתרופות לדיאטה הן פתרון קסם קל ופשוט לדיאטה, ואין יותר צורך בתזונה נכונה, תזונה מאוזנת ודיאטה מוקפדת. אולם התרופות אינן פועלות באופן זהה על כל אדם, ולעיתים אינן פועלות כלל! המבנה הכימי של התרופה אינו יכול להתאים באופן גורף לכל אדם ואדם.
  כאשר משממשים או מנסים להפסיק עם תרופות ההרזיה עלולות להופיע תופעות לוואי שונות כגון שינויים במצבי הרוח, היפראקטיביות, כאבי בטן, חולשה ועוד. תופעות הלוואי משתנות מאוד מאדם לאדם, ויתכן שלא יופיעו. עלולות דם להופיע תופעות לוואי המסכנות את המשתמש.
  חשוב לברר אם הפסקה בנטילת התרופה אינה כרוכה בעלייה משמעותית במשקל, וחזרה למשקל טרום תחילת הדיאטה!

  תרופת הרזייה פלאית מיערות האמזונס או מהרי הקווקז
  יש משהו מפתה מסתורי בתרופות הרזייה שהגיעו ממקומות אקזוטים ויחודיים, אשר מבוססות על חכמה כפרית עתיקה וצמחים שטרם נראו במערב.. אולם האמת היא שכל צמח שיש לו השפעה משמעותית על הרזייה ואינו גורם לנזקים, כבר נבדק ונוסה היטב על ידי חברות התרופות להן יש תקציבי ענק ואינטרס כלכלי ברור למצוא תרופת פלא להרזייה.
  לכן יש להתיחס מאוד בזהרות לתרופות ממקור לא ברור, והעובדה שמישהו מספר לכם שהתרופה הועילה לו והוא ירד במשקל תוך זמן קצר וכדומה, אינה משנה שום דבר.
  טבעי לא אומר בטוח לשימוש

  בכל מקרה חובה להיוועץ ברופא המכיר את מצבך הרפואי טרם תחילת שימוש בתרופות הרזייה. גם תרופות העשויות לכאורה ממוצרים טבעיים עלולות להזיק. המילה טבעי אינה מילת קסם האומרת שמוצר מסוים אינו מסוכן. גם פטריות רעל או צמח ההרדוף הרעיל הינם מוצרים טבעיים אך מסוכנים. הנקודה החשובה הינה מה החומר הפעיל בתרופה, מה שיטת עבודתו ומה תופעות הלוואי הידועות.
  כיום ישנן תרופות רבות אשר שימשו במקור כתרופות פסיכיאטריות למקרים שונים. תרופה כמו 'טופמקס' לדוגמא עשויה לפגוע בתחושת הרעב ולהועיל בתהליך הדיאטה. אולם במקבל עלולות להיות לה תופעות לוואי שונות שעשויות גם להזיק.

  אין תרופת הרזייה מושלמת
  כיום אין עדיין תרופת הרזייה מושלמת- יעילה ובטוחה ללא תופעות לוואי. אחוז ניכר מתרופות ההרזיה ותרופות לדיאטה הופסקו בשימוש לאחר שנתגלו תופעות לוואי קשות ומסוכנות, והכוונה היא לא לכאבי בטן או אי נוחות אלא לסכנה ממשית למשתמש בתרופה.
  בשורה תחתונה, כדי לרדת במשקל צריך לבצע דיאטה נכונה שבה מוצאים יותר אנרגיה מה שמכניסים. צימצום בכמות המזון היא האפשרות ההגיונית ביותר כדי לקבל ירידה במשקל כל עוד הדבר נעשה בצורה מבוקרת ונכונה. אולם הבעייה העיקרית של רוב אלו שסובלים מעודף משקל היא הקושי בצמצום כמות המזון ובאכילת כמויות קטנות יותר. כאשר אדם שמן או בעל "אופי שמן" לחוץ, עצבני, מתוח או לא רגוע, הוא נוטה לאכול למרות שאינו רעב. האכילה מהווה עבורו מעין שחרור מתח ואינה קשורה לכך שהוא מלא או שאכל לפני זמן קצר. (אצל אדם רזה המצב הפוך, כאשר עצבני או לא רגוע הוא נמנע מאוכל)
  הפתרון של תרופה אשר משפיע על תחושת השובע ומונעת אכילה מבוקרת יכול להיות פתרון מצוין אלמלא היו לו תופעות לוואי שונות על פעילות הגוף והמוח.

  לפני שלוקחים תרופת הרזייה כלשהי:
  ההתנהלות הנכונה ביותר בקשר לתרופות הרזייה וכדורי דיאטה הינה:

  • התיעצות עם מומחים בנושא, דיאטטיקניות אשר יבדקו את מצבך וימליצו על פתרון אידיאלי עבור המקרה הספציפי שלך.
  • בדיקת סוג התרופה, החומר הפעיל ותופעות הלוואי האפשריות באתרי מידע שונים.
  • היוועצות ברופא ומסירת כל המידע לגבי התרופה בה מבקשים להשתמש.
  • התייחסות לתרופה ככלי עזר במהלך דיאטה מתונה ומחושבת ולא כפתרון מוחלט לעלייה במשקל.
  • המשך דיאטה מתונה ובריאה, הכוללת תזונה נכונה ופעילות גופנית, והמנעות מאכילה ללא בקרה ואגירת שומנים מופרזת בתקווה שהתרופה תעזור.
  • שימוש בתרופה לתקופה מוגבלת, עד קבלת אפקט ראשוני וירידה מסוימת במשקל.
  • הפסקת השימוש לאחר זמן מה, והמשכת תזונה מבוקרת לאורך זמן.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *