תגובות אחרונות

  מוטיבציה לדיאטה

  מאמר אורח. זהירות: כתוב בגישה ישירה! לא אהבת? אל תמשיך לקרוא. יש להיוועץ ברופא או דיאטטן לפני ביצוע דיאטה כלשהי.

  רוצה לרדת במשקל? משמין בלי הפסקה?
  שום דבר לא יעזור אם לא תקבל החלטה לרדת במשקל. תוכל לצמצם את העלייה במשקל ואף להוריד קילו שניים על ידי שימוש בעצות דיאטה שונות שניתן למצוא ברחבי האינטרנט ובאתר זה, אולם אם לא תקבל החלטה רצינית ותחליט לרדת במשקל ויהי מה, לא תצליח בכל תהליך דיאטה מכל סוג ושום דבר לא יעזור לך לטווח הארוך.

  מוטיבציה? אין לי מוטיבציה. מה עושים?
  אתה חייב לקחת את עצמך בידיים. קודם כל נסה להפנים את העובדה שעודף המשקל יכול להרוג אותך בגיל מוקדם מהרגיל. חזור מדי יום על הדברים "עודף משקל מסוכן לי ולבריאותי"
  סטטיסטית, מבחינה רפואית ומדעית ידוע היטב שעודף משקל מסוכן לגוף. נסה להבין את הנקודה הזו: השומן מצטבר בגוף, סותם את העורקים, מכביד על הלב, מסוכן למוח, מקצר את החיים וגורם למוות מוקדם.

  האם אתה מרוצה מאיך שאתה נראה?
  הסתכל על עצמך במראה, לא חזיתית אלא מהפרופיל. תראה איך אתה נראה! האם יש לך בטן כמו של אישה בהריון או שאתה רזה כמו בימים בהם לפני 10 או 20 שנה?
  כשאתה הולך ברחוב, נכנס לחנות, נוסע באוטובוס, הולך לסרט, מה חושב עליך כל מי שמסתכל לכיוונך, האם הוא חושב בשניה הראשונה "שמן", ואתה מוגדר אצלו כשמן? האם כשאומרים שמן מתכוונים אליך? האם אתה מבין שגם גם אם אתה לא מרגיש שמן-אבל אתה בעודף משקל, אז למעשה אתה שמן?

  אם היה מישהו שהיה גורם לך למחלות, עושה אותך פחות יפה, משבש לך את הכושר הגופני, מפריע לך בקשרים החברתיים ומקשה עליך את הנשימה- היית עושה בוודאי הכל כדי להפטר ממנו. אבל אתה והשומן עושים זאת לעצמך!

  כל יום הקדש לנושא הזה מספר דקות. הזכר כמה אתה שוקל ותחזק את עצמך במטרה החשובה ביותר: לרדת במשקל בצורה מתונה ובריאה ולהפטר מהכרס.

  אל תגזים ואל תהרוס הכל!
  אם תפסיק לאכול לגמרי או תפחית את כמות המזון בצורה קיצונית, תגרום לעצמך נזק גדול פי כמה מהנזק של ההשמנה.
  אם אתה טיפוס אובססיבי שלוקח כל דבר עד הקצה, אולי עדיף שלא תתחיל בדיאטה ללא יעוץ מתאים צמוד של בעל מקצוע. אם תעשה דיאטה קיצונית התוצאה תהיה אחת מהשתיים: או שתשמין חזרה פי כמה בסופו של דבר או שתפגע בבריאותך עקב חוסר תזונה נאותה, ואז תהיה חשוף בגיל צעיר מהרגיל להתקף לב, שבץ או מי יודע מה.
  עשה את הדיאטה בצורה נכונה, היכנס מחשבתית לכך והחלט שאתה שולט באוכל ולא האוכל שולט בכך. לא בכל פעם שאתה רוצה לאכול משהו משמעותו שאתה צריך להתנפל על המקרר.
  הצב לעצמך מטרה הגיונית ושתף את כל העולם בה, כך שלא תוכל להתחרט. דוגמא למטרה הגיונית: תוך שנה מהיום לרדת 12 קילו. אל תשכח שהעובדה שאתה יורד מעט במשקל אומרת גם שאתה לא עולה במשקל, בניגוד למצב בו לא היית מקפיד על התזונה והיית עולה בכל חודש בצורה ממושכת ומצטברת.

  מה הבעיה לעמוד במשימה כלשהי?
  להגיע מנקודה א' לב', להגיע ליעד מכירות, להתחיל עם מישהי, לנצח בתחרות, להשיג העלאה במשכורת, לקום בזמן.. כל אלו משימות שאנו מתמודדים איתן מדי יום. אם כך, עמוד במשימה החשובה ביותר- שמירה על בריאותך! קצץ משמעותית בזלילה, אכול יותר בריא והפטר מהכרס. יש לך מטרה ברורה והיא לשנות את גרף העליה במשקל לירידה במשקל. אם תרצה זה אפשרי. אל תתן תירוצים לעצמך וסיבות למה זה לא הולך, פשוט קח את עצמך בידיים!

  נקודות עיקריות כדי לרדת במשקל:
  1.הצב מטרה ברורה: עצירת ההשמנה וירידה מתונה במשקל לאורך זמן ממושך.
  2.אל תוותר לעצמך והמשך בנחישות בהשגת היעד, גם אם לא עמדת בו מדי פעם.
  3.אל תגזים בירידה ואם אכלת מעט מדי במהלך היום, בצע "תיקון" תזונתי ואכול משהו נוסף.
  4.קבע לעצמך מספר מאכלים שאינך נוגע בהם בשום אופן: צ'יפס, חלבה, ביסלי וכדומה.
  5.החלף את כל מוצרי המזון בבית למוצרים משמינים פחות. יש כאן באתר עצות בשפע.
  6.חתוך בצורה חד משמעית את האכילה הספונטנית, הנשנוש בין הארוחות, הטעימות המיותרות, האכילה מתוך כעס, האכילה "כי זה מגיע לי" ושאר ליקויי התזונה מהם אתה סובל.
  7.תתאפס על עצמך! זו הבריאות שלך וזה העתיד שלך!
  8.ההצלחה מובטחת לרציניים.
  9.תהיה רציני – כי אין לך ברירה אחרת!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *