תגובות אחרונות

  טיפים להרזייה נכונה

  אצל מי מאיתנו שנאבק שנים עם המשקל וניסה את כל השיטות כדי לרזות, המילה דיאטה מעוררת לעיתים רעד קל ואפילו בהלה. המחשבה על התחלה נוספת של דיאטה שתחילתה בשמחה גדולה על השלת הקילוגרמים וסופה בייאוש גדול ובדרך כלל בהשמנה כפולה ומכופלת.
  היום כבר ברור למומחי התזונה כי דיאטה היא לא רק לאכול כרוב, לוותר על המתוקים או לשתות שייקים עתירי כימיקלים. אלו יודעים כי דיאטה היא המודעות לתזונה נכונה ואורח חיים בריא שמתבסס על אוכל טוב ובריא, פעילות גופנית ואנרגיות חיוביות.
  השאלה שמעסיקה, אם כך, את כל מי שמבקש להשיל קילוגרמים מעטים או קילוגרמים רבים היא איך להתחיל ולהתמיד בתהליך דיאטה שיהיה בעל תוצאות ארוכות טווח ויהפוך את אורח חיינו לבריא יותר.
  דיאטה מתחילים ברגע הנכון
  מתי כדאי להתחיל בתהליך דיאטה שנוכל להתמיד בו? לכל דבר יש עיתוי מתאים וכך גם לתהליכים אלו. אנחנו צריכים להתחיל בדיאטה כשאנחנו מרגישים שאנחנו מוכנים לשינוי אמיתי, בעלי כוח רצון ואמונה שנוכל להצליח ולהתמיד, אנחנו חדורי מוטיבציה ומבינים את כל ההשלכות של שינוי באורח החיים.
  אם עברנו משבר גדול, כמו פרידה או אובדן, אם אנחנו נמצאים בין עבודות או עוברים תהליך של שינוי בתחומים אחרים בחיים, כדאי לדחות התחלתה של דיאטה לזמן בו נוכל להקדיש מחשבה ולהתחיל דף חדש בצורה נקייה ולא מתוך חוסר יציבות. חוסר יציבות רגשית, חומרית או כספית ישבשו את סיכוי ההצלחה של כל דיאטה.
  דיאטה עושים עם כל המשפחה
  פעמים רבות אנשים הסובלים מעודף משקל מחליטים לעשות דיאטה ולשנות את אורח חייהם מבלי לשתף בכך את הקרובים להם. רשת התמיכה היא נקודה קריטית להצלחה בכל תהליך דיאטה ולכן כדאי להתחיל בתהליך יחד עם כל המשפחה, עם קבוצת חברים או אפילו עם שותפכם לעבודה. קבוצת אנשים שיוכלו לספק אחד לשני משענת, לעזור ולדחוף קדימה, תביא לתוצאות טובות יותר, אצל כל החבורה.
  דיאטה קיצונית תוביל להשמנה
  למרות שאנחנו חולמים על הגוף המושלם, חשוב לדעת כי דיאטה היא תהליך הדרגתי שאורך זמן רב עד שמגיעים למשקל הרצוי. חשוב לתאם ציפיות – עם עצמנו ועם מי שתומך בנו, ולא לדרוש מעצמנו להגיע למטרות ולמספרים שיהיו קשים לנו מדי. גם כמה מאות גרמים בשבוע היא ירידה משמעותית במשקל ובטווח הארוך, דיאטה קיצונית תוביל לרוב לעלייה קיצונית יותר במשקל.
  דיאטה איכותית מתחילה בידע תזונתי נכון
  לבסוף, הטיפ החשוב ביותר הוא שגם בעולם הדיאטות, ידע הוא כוח. היכולת שלנו להבין מה אנחנו מכניסים לפה, לדעת מהיכן מגיעים מוצרי המזון שאנו צורכים ולהבין מהם אבות המזון הנחוצים לנו ומהי שגרת חיים בריאה – אוצר הידע התזונתי והבריאותי החשוב הזה יהפוך אותנו לאנשים מודעים יותר ובסופו של דבר, לאנשים שמסוגלים להתמיד בכל דיאטה ולהצליח לשנות את חייהם מבחוץ ומבפנים.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *