מוטיבציה לדיאטה

מאמר אורח. זהירות: כתוב בגישה ישירה! לא אהבת? אל תמשיך לקרוא. יש להיוועץ ברופא או דיאטטן לפני ביצוע דיאטה כלשהי.

רוצה לרדת במשקל? משמין בלי הפסקה?
שום דבר לא יעזור אם לא תקבל החלטה לרדת במשקל. תוכל לצמצם את העלייה במשקל ואף להוריד קילו שניים על ידי שימוש בעצות דיאטה שונות שניתן למצוא ברחבי האינטרנט ובאתר זה, אולם אם לא תקבל החלטה רצינית ותחליט לרדת במשקל ויהי מה, לא תצליח בכל תהליך דיאטה מכל סוג ושום דבר לא יעזור לך לטווח הארוך.

מוטיבציה? אין לי מוטיבציה. מה עושים?
אתה חייב לקחת את עצמך בידיים. קודם כל נסה להפנים את העובדה שעודף המשקל יכול להרוג אותך בגיל מוקדם מהרגיל. חזור מדי יום על הדברים "עודף משקל מסוכן לי ולבריאותי"
סטטיסטית, מבחינה רפואית ומדעית ידוע היטב שעודף משקל מסוכן לגוף. נסה להבין את הנקודה הזו: השומן מצטבר בגוף, סותם את העורקים, מכביד על הלב, מסוכן למוח, מקצר את החיים וגורם למוות מוקדם.

האם אתה מרוצה מאיך שאתה נראה?
הסתכל על עצמך במראה, לא חזיתית אלא מהפרופיל. תראה איך אתה נראה! האם יש לך בטן כמו של אישה בהריון או שאתה רזה כמו בימים בהם לפני 10 או 20 שנה?
כשאתה הולך ברחוב, נכנס לחנות, נוסע באוטובוס, הולך לסרט, מה חושב עליך כל מי שמסתכל לכיוונך, האם הוא חושב בשניה הראשונה "שמן", ואתה מוגדר אצלו כשמן? האם כשאומרים שמן מתכוונים אליך? האם אתה מבין שגם גם אם אתה לא מרגיש שמן-אבל אתה בעודף משקל, אז למעשה אתה שמן?

אם היה מישהו שהיה גורם לך למחלות, עושה אותך פחות יפה, משבש לך את הכושר הגופני, מפריע לך בקשרים החברתיים ומקשה עליך את הנשימה- היית עושה בוודאי הכל כדי להפטר ממנו. אבל אתה והשומן עושים זאת לעצמך!

כל יום הקדש לנושא הזה מספר דקות. הזכר כמה אתה שוקל ותחזק את עצמך במטרה החשובה ביותר: לרדת במשקל בצורה מתונה ובריאה ולהפטר מהכרס.

אל תגזים ואל תהרוס הכל!
אם תפסיק לאכול לגמרי או תפחית את כמות המזון בצורה קיצונית, תגרום לעצמך נזק גדול פי כמה מהנזק של ההשמנה.
אם אתה טיפוס אובססיבי שלוקח כל דבר עד הקצה, אולי עדיף שלא תתחיל בדיאטה ללא יעוץ מתאים צמוד של בעל מקצוע. אם תעשה דיאטה קיצונית התוצאה תהיה אחת מהשתיים: או שתשמין חזרה פי כמה בסופו של דבר או שתפגע בבריאותך עקב חוסר תזונה נאותה, ואז תהיה חשוף בגיל צעיר מהרגיל להתקף לב, שבץ או מי יודע מה.
עשה את הדיאטה בצורה נכונה, היכנס מחשבתית לכך והחלט שאתה שולט באוכל ולא האוכל שולט בכך. לא בכל פעם שאתה רוצה לאכול משהו משמעותו שאתה צריך להתנפל על המקרר.
הצב לעצמך מטרה הגיונית ושתף את כל העולם בה, כך שלא תוכל להתחרט. דוגמא למטרה הגיונית: תוך שנה מהיום לרדת 12 קילו. אל תשכח שהעובדה שאתה יורד מעט במשקל אומרת גם שאתה לא עולה במשקל, בניגוד למצב בו לא היית מקפיד על התזונה והיית עולה בכל חודש בצורה ממושכת ומצטברת.

מה הבעיה לעמוד במשימה כלשהי?
להגיע מנקודה א' לב', להגיע ליעד מכירות, להתחיל עם מישהי, לנצח בתחרות, להשיג העלאה במשכורת, לקום בזמן.. כל אלו משימות שאנו מתמודדים איתן מדי יום. אם כך, עמוד במשימה החשובה ביותר- שמירה על בריאותך! קצץ משמעותית בזלילה, אכול יותר בריא והפטר מהכרס. יש לך מטרה ברורה והיא לשנות את גרף העליה במשקל לירידה במשקל. אם תרצה זה אפשרי. אל תתן תירוצים לעצמך וסיבות למה זה לא הולך, פשוט קח את עצמך בידיים!

נקודות עיקריות כדי לרדת במשקל:
1.הצב מטרה ברורה: עצירת ההשמנה וירידה מתונה במשקל לאורך זמן ממושך.
2.אל תוותר לעצמך והמשך בנחישות בהשגת היעד, גם אם לא עמדת בו מדי פעם.
3.אל תגזים בירידה ואם אכלת מעט מדי במהלך היום, בצע "תיקון" תזונתי ואכול משהו נוסף.
4.קבע לעצמך מספר מאכלים שאינך נוגע בהם בשום אופן: צ'יפס, חלבה, ביסלי וכדומה.
5.החלף את כל מוצרי המזון בבית למוצרים משמינים פחות. יש כאן באתר עצות בשפע.
6.חתוך בצורה חד משמעית את האכילה הספונטנית, הנשנוש בין הארוחות, הטעימות המיותרות, האכילה מתוך כעס, האכילה "כי זה מגיע לי" ושאר ליקויי התזונה מהם אתה סובל.
7.תתאפס על עצמך! זו הבריאות שלך וזה העתיד שלך!
8.ההצלחה מובטחת לרציניים.
9.תהיה רציני – כי אין לך ברירה אחרת!

6 Responses to מוטיבציה לדיאטה

 1. סבטה אשכנזי הגב

  31 ביולי 2011 at 15:18

  לפי דעתי הדבר העיקרי שיכול לעזור ברגעי משבר כשנמאס מהכל הוא להיזכר במטרה לשמה אתה או את רוצים להיות רזים וחטובים. אולי זה בשביל לקבל המון מחמאות, אולי זה בשביל למצוא בן זוג ואולי בשביל להיות יותר בריא ולהימנע ממחלות. לכל אחד יש את הסיבה בחשובה משלו.
  לשמחתי הרבה המשימה של לשמור על המשקל נהפכה בשבילי להרבה יותר קלה, כי נעלם לי החשק לממתקים ולחטיפים וגם הפסקתי כל הזמן לרצות לאכול, אז לשמחתי הרבה המשקל כבר שומר על עצמו (:

 2. אביה הגב

  4 בפברואר 2012 at 7:25

  כמה נכון נכון נכון! אמרת את הדברים כמו שהם. הבעייה שריגשית אני אוכלת ואוכלת ומרגישה בסוף פרה, אני מודעת להכול אבל לא מצליחה…

  • dieta הגב

   4 בפברואר 2012 at 7:59

   אביה, אני מאמין שעזרה מקצועית תועיל לך מאוד ותעזור לך להכנס למסלול נכון.

 3. אברהמי הגב

  11 באפריל 2012 at 12:12

  דווקא להפתעתי העצות שלך לדייטה עזרו לי וירדתי 5 קילו

  • נורמן הגב

   21 באוגוסט 2012 at 0:55

   מסכים לכל- אבל שוכח אחרי 5 דקות. חבל שאין מישהו שהולך אחרי לכל מקום ומזכיר לי את זה 24-7

 4. משה הגב

  2 בינואר 2013 at 21:34

  הכל נכון!
  ככה צריך להתייחס לזה, לקרוא לילד בשמו ולא ליפות את הדברים.
  ככה אני נהגתי, שמתי לעצמי מטרה ועמדתי בה – 30 ק"ג ב7.5 חודשים. עכשיו אני בדרך למטרה הבאה שלי.
  נכון שלא תמיד עמדתי בדיאטה, היו התפרקויות לפעמים וטחנתי לא מעט, אבל לא נשברתי ומיד ביום למחרת חזרתי לעצמי והמשכתי הלאה.
  דבר נוסף שלא כתוב פה ואני הייתי רוצה להוסיף זה שכל חודש או חודשיים הוספתי לעצמי משימות, העדפתי לאכול קצת יותר אבל לשלב פעילות גופנית מתונה שתאזן את מעט הקלוקיות העודפות שאכלתי. חודשיים אחרי עברתי לפעילות גופנית אינטנסיבית.
  ככה אני מתכוון להמשיך לכיוון היעד הבא – 15 קילוגרמים נוספים בחצי שנה (יעד סביר בהחלט שניתן לעמוד בו).
  אני בהחלט מרגיש בריא יותר הרבה פחות שמן ואחרי היעד הבא אני אפילו יהיה מוגדר כרזה. זה כשלפני קצת יותר מחצי שנה הייתי מוגדר כשמן מאוד!
  שיהיה בהצלחה לכולם, כפי שנאמר לפני הרציניים יצליחו כי אין דרך אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *